חוגי תיאטרון

לפרטים נוספים ניתן למלא את הטופס ואחזור בהקדם:

חוגי התיאטרון שלי לגילאי 3-8 (בחלוקה לפי קבוצות גיל) מתקיימים בצהרונים, מתנ"סים, גנים, בתי ספר וקייטנות.

ניתן לבחור מתוך התכנים שאני מציעה או להתאים את החוג לפי רצון המזמין – אני גמישה וחשוב לי לשמוע את הרצונות וההעדפות שלכם ולהתאים את אופי ומבנה החוג לצורך שלכם.

 

גן עד כיתה א'

בגילאים הצעירים יותר, גן עד כתה א', בדרך כלל המפגשים סובבים סביב ספר או סיפור, אותו אנחנו ממחיזים יחד, לעתים בעזרת אביזר או פריט לבוש. הסיפורים יכולים להיות מתוך המגוון שאני מביאה או סיפורים שנבחר יחד. כל מפגש נפתח עם שמחה הבובה (שהילדים מאד אוהבים), שיר ותרגיל בתנועה, לצלילי מוסיקה.

אחר כך, בעזרת הדמיון, אנחנו מפליגים למקומות רחוקים ומופלאים, כמו מעבה היער או מעמקי האוקיינוס. אנחנו פוגשים אנשים, בעלי חיים או יצורים דמיוניים, ולפעמים הופכים בעצמנו לפסל או חיה. אני היא זו שפותחת לילדים את הדלת ומובילה אותם אל העולם הקסום, אבל אז לרוב מישהו מהילדים זורק רעיון נוסף משלו, ומיד מצטרפים ילדים נוספים, מעלים עוד רעיון ועוד רעיון… ואיזו התלהבות נוצרת!

המפגשים מלאי שמחה, עשירים במוסיקה ותנועה, ויש בהם הרבה מקום לביטוי עצמי. ילד שמעצב דמות או פסל בעזרת קולו וגופו ורואה איך כל הילדים מצטרפים אחריו ועושים כמוהו – זו חוויה מעצימה מאד.

לפעמים ילד חושש לעשות תנועה, קול או דמות, אבל אני ממש יכולה לראות כמה הוא רוצה. אני שם כדי לתת לו את רשת הביטחון לבטא את עצמו ולהוציא את זה החוצה, אפילו בקטן. וכשזה קורה, אפשר ממש לראות איך הכתפיים שלו מתיישרות, איך הוא צומח פתאום בכמה סנטימטרים, כמה זה מחזק אותו, האומץ לעמוד מול כולם ולהביא משהו לביטוי! הוא מרגיש שמותר לו להיות מי שהוא, שיש לו מקום, שרואים אותו באהבה, וזה כמובן תורם המון לביטחון העצמי שלו, לתחושה שרואים ושומעים אותו, שהוא חלק.

כיתות א' – ג'

בגילאים המעט יותר בוגרים, כתות א'-ג', העבודה בחוגים מתמקדת בתרגילי תיאטרון ובעקרונות של עולם המשחק, כמו ביטוי קול ותנועה יחד, עבודה בקבוצה או הקשבה, קבלה של פרטנר ועוד. אנחנו לומדים מהו מבנה של סיפור, והילדים מתחלקים לקבוצות, יוצרים מיני סיפור קצרצר וממחיזים אותו. לומדים מהו קונפליקט והילדים יוצרים סצינה עם קונפליקט. הלמידה מושתת על לימודי משחק כפי שנלמדים בבתי הספר "של הגדולים", אך מותאמת כמובן לילדים. החוג מעניק הנאה גדולה, כיף וחוויה, ומאפשר ביטוי ועיבוד רגשות.

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
ווצאפ
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל