פרשת השבוע לילדים

כשהייתי ילדה, סיפורי המקרא נראו לי קסומים כמו סיפורי הארי פוטר של היום.
אהבתי את הקסם, החום והכוח שבסיפורים, ואותם אני מבקשת להעביר הלאה לילדים בהצגה שהיא חוויה לילדים בגילאי 4-8, עם קריצה אקטואלית למבוגרים שגם הורים, אחים, סבים וסבתות נהנים ממנה מאד.

הפרשה מוגשת כהצגת יחיד או בשילוב עם קבלת שבת מוסיקלית בליווי נגן ושירי שבת. על רקע של תפאורה מקסימה, אנחנו פותחים בשיר יחד עם כל הקהל, ואז שמחה הבובה, שהילדים כל כך אוהבים, מציגה את נושא הפרשה. הפרשה היא הצגת יחיד עם שלל דמויות מצחיקות המתחלפות לאורך כל ההצגה, ומשולבים בה שירים שכתבתי והלחנתי במיוחד לפרשה.

הילדים גם הם הופכים למשתתפים פעילים בסיפור. לעתים הם מנהלים דיאלוג עם הדמויות שאני מגלמת, עונים לשאלות או מביעים את דעתם ועמדתם (כפי שקורה למשל כשחווה מתלבטת האם לנגוס בתפוח). לפעמים ילד או ילדה מוזמנים ועולים לבמה, אני מלבישה אותם בתחפושת והם הופכים לרגע לדמות בסיפור, ואז חוזרים למקומם.

מה מספרים על פרשת השבוע לילדים:

כל כך רלוונטי שכולם מתחברים, גם קטנים וגם גדולים
הייתי בהרבה הצגות ילדים ואני חייבת לציין שזו אחת הטובות - טקסט מקורי שמעביר נושא כבד לילדים קטנים, התלהבות, חום ויחס אישי לכל ילד מצד עירית עזרו להשאיר את בן השלוש וחצי שלי מרותק ומשתף פעולה

לפרטים נוספים ניתן למלא את הטופס ואחזור בהקדם:

כאשר הפרשה משולבת בקבלת שבת מוסיקלית, אנחנו פותחים בשיר עם המוסיקאי, המלווה אותנו לכל אורך ההצגה, ובסיום הפרשה שרים כולנו יחד שירי שבת ועורכים קבלת שבת. אני מזמינה ילדים להדליק נרות ומוסיפה שאלה או אנקדוטה קצרה הקשורה לשבת, אנחנו מודים על הדברים הטובים שקרו לנו ומברכים בשיתוף הילדים על החלה והיין. לפי הקשב והרצון אפשר להוסיף שירים, לשלב חלוקת חלה, תירוש או כיבוד אחר שהכנתם מראש ולעצב את האירוע באופן מודולרי לפי בחירתכם.

הצגה לכולם – מחילוניים עד דתיים, וכל מה שבאמצע
ילדים צעירים שאינם דתיים המעיינים היום בספרים של סיפורי התורה לילדים ורואים באיורים רק בנים חובשי כיפה ובנות בחצאית, עלולים בטעות לחשוב שסיפורי התנ"ך אינם קשורים אליהם. זה ממש לא נכון! אלה סיפורים אוניברסליים והם של כולנו, לא של מגזר מסוים או זרם דתי אחד, ורבים מאיתנו מפספסים את הכוח שיש לסיפורים אלה לעזור לילדים שלנו.

פרשת השבוע לילדים פונה אל כל קשת האוכלוסיה ומתאימה גם לילדים חילוניים וגם לילדים דתיים ומסורתיים – אורתודוכסים, קונסרבטיבים ורפורמים. הנושאים שבהם עוסקת הפרשה אינם קשורים לאמונה ואין בהם אג'נדה דתית. לעומת זאת, אני משתדלת לתת בפרשה שלי יותר ביטוי וקול לדמויות נשיות מכפי שאולי קיים בסיפור המקורי – כדי שגם לילדות יהיה אל מי לשאת את עיניהן, להתחבר ולהזדהות.

אירוע חד פעמי או סדרה, עם או בלי הגברה
ההצגה מעסיקה ומרתקת ילדים לפני או במהלך אירוע בבית הספר, במרכז הקהילתי, בבית הכנסת או בבית, ומתאימה מאד לאירועים קהילתיים ומשפחתיים כמו חג, קבלת שבת, טקס קבלת תורה לכתות ב' או בר מצווה – בכל המגזרים והזרמים. ניתן להזמין הצגה עם נגן והגברה או בלעדיהם (לקהל שומר שבת וחג), לאירוע חד פעמי או לסדרה בת מספר מפגשים. משך ההצגה 45-60 דקות, ויש הצגה כמעט לכל פרשה.

מה מספרים על פרשת השבוע לילדים:

הילדה שלי גדלה ולמדה דרך ההצגות המהממות שלך! אני ממליצה לכולם, זו פשוט תוכנית מקסימה
לידיעתך, היא ממש טובה בתורה, אולי הכי טובה! ומרגישה ביטחון במקצוע וזה לגמרי לגמרי בזכותך. זה לא זר לה, להיפך, זה מוכר וזה תורם גם לביטחון העצמי בשיעור שמשליך על בכלל…. גם המורה לתורה עפה עליה בקיצור, עשית מצווה גדולה, שלא נדבר כמה נהנינו

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
ווצאפ
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב email
אימייל